Кількість
|
Вартість
|
||
|
Цей інструмент є стамескою з посиленою конструкцією, призначену для ударних навантажень. З цією метою в торці рукоятки та в місці з'єднання з полотном є спеціальні металеві кільця. За допомогою долота можна формувати пази та поглиблення, а також виконувати грубішу обробку заготовки.
Асортимент нашого сайту
Долото – один з основних інструментів для об'ємного та скульптурного різьблення. Використовується із будь-якими породами дерева. У нас ви можете придбати моделі для будь-яких видів робіт:
- плоска – використовується для зняття тонкого шару деревини, вирівнювання та створення прямих поверхонь;
- кутова – оптимальний варіант для вибірки V-подібного паза та створення елементів контурного різьблення;
- клюкарза – це долото по дереву відрізняється вигнутим профілем леза, що дозволяє вирізати поглиблення у важкодоступних ділянках заготівлі; її вигин забезпечує хорошу маневровість, завдяки чому можна робити виїмки набагато глибше та легко виходити з них;
- напівкругла – застосовується для створення виїмок, канавок та криволінійних елементів.
Інструменти виготовлені із високоякісної ресорно-пружинної сталі 65Г. Цей матеріал відрізняється підвищеною міцністю при динамічних та бічних навантаженнях, стійкістю до зносу та температурних перепадів.
У нас можна купити долото для виконання всього спектру завдань (різьблення, виїмка, вирівнювання) з різною шириною леза. Для точної роботи підійдуть вузькі моделі, а для грубої – широкі. Всі вироби поставляються із професійним заточенням.
Це універсальний інструмент як професіоналів, так і любителів. Він необхідний кожному, хто займається обробкою деревини та створенням дерев'яних виробів.
Часті питання про долота
Чим долото відрізняється від стамески
У нього товстіше і масивніше лезо, а також потовщена рукоятка, щоб витримувати удари киянки. Використовується для грубої обробки, наприклад, для вибірки деревини, створення заглиблень або вирубування пазів. Основна мета – видалення великого обсягу деревини із застосуванням ударного навантаження.
Як правильно точити долото
Покладіть долото плоскою стороною на камінь. Рухами вперед-назад рівномірно вирівнюйте поверхню. Це необхідно для того, щоб зняти дрібні задирки та зробити плоску сторону ідеально гладкою. Обов'язково перевірте кут заточування: стандартна величина становить 25-30 градусів. Якщо ви використовуєте напрямну, закріпіть інструмент.
Заточування виконуйте прямолінійними рухами або вісімкою, щоб знос каменю був рівномірним. Почніть з грубого каменю, щоб відновити форму леза, потім переходьте до дрібнішої зернистості. Після формування ріжучої кромки проведіть плоскою стороною по каменю з дрібною зернистістю, щоб прибрати задирки. На фінальному етапі використовуйте шкіру з пастою ДОІ або спеціальний полірувальний камінь. Легкими рухами доведіть ріжучу кромку до дзеркального блиску.
Як доглядати долото
Після роботи видаліть стружки та деревний пил з поверхні. Для цього можна використовувати суху тканину або м'яку щітку. Якщо на лезі залишилася смола або клей, протріть його тканиною, змоченою у спирті або розчиннику, який є безпечним для сталі.
Після очищення обробіть металеві частини тонким шаром мастила (наприклад, машинним або спеціальним антикорозійним мастилом). Зберігайте долото у сухому місці, уникаючи контакту з вологою. Для зберігання добре підходить окрема скринька або стенд з прорізами. Це дозволяє уникнути контакту лез один з одним або іншими інструментами. Перед кожним використанням перевіряйте гостроту ріжучої кромки. Тупе долото не тільки знижує якість роботи, але й може бути небезпечним.