Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ці спеціалізовані інструменти застосовуються для виконання точних операцій з різьблення, моделювання та обробки дерев'яних заготовок. Вони хороші як для дрібної декоративної роботи, так і для грубої обробки деревини.
Ножі по дереву можуть застосовуватись для наступних завдань:
- різьблення – створення візерунків, декоративних елементів, фігур та інших художніх виробів;
- груба обробка – формування заготовок та видалення зайвого матеріалу;
- деталізація – опрацювання дрібних елементів та доведення виробу до ідеального стану;
- створення з'єднань – пазів, шипів та інших частин столярних конструкцій.
Види та особливості застосування
В арсеналі кожного майстра по дереву, будь то професіонал або любитель, має бути щонайменше кілька моделей для виконання різних операцій. У нашому асортименті є професійні ножі під будь-які завдання.
1. Стандартний (силовий).
Має пряме лезо із гострим кінцем. Ці ножі для різьблення по дереву підходять до виконання більшості основних завдань: від створення базових форм до дрібної обробки.
2. Ніж-косяк.
У ньому лезо скошено під певним кутом. Використовується для точного опрацювання кутів, вирізання ліній та деталей. У нашому інтернет магазині ви можете придбати якісні моделі зі скосом 15 та 45 градусів.
3. Для геометричного різьблення.
Це варіанти з вузьким лезом та гострим кутом. Ніж-прапорець відрізняється характерним клинком трикутної форми зі скошеною ріжучою частиною. Він є оптимальним для створення довгих прямих прорізів і трикутних врізок, у тому числі великих розмірів. Ніж-прапорець – гарний варіант для роботи над проєктами зі складною геометрією та створення дрібних фігур. Богородський ніж відрізняється клинком з вузьким носиком, що ідеально підходить для вирізання за внутрішніми радіусними контурами.
Як вибрати
Для початку визначтеся із призначенням інструменту. Оскільки груба обробка передбачає застосування широких та масивних ножів, що дозволяють швидко видаляти зайвий матеріал та формувати заготівлю. А ось для створення візерунків, вирізання фігур та дрібних деталей знадобляться екземпляри з невеликою ріжучою частиною та гострим кутом. Також значущим фактором є розмір і форма леза.
Важливо звертати увагу на матеріали виготовлення клинка та рукоятки. У нас ви можете купити ніж, виготовлений з кращої вуглецевої сталі У8, що відрізняється відмінною зносостійкістю. Рукоятки всіх моделей виготовлені з дуба, покритого лляною олією для тривалого терміну служби та зручної роботи.
Кожен інструмент має професійне заточення, що дозволяє використовувати його відразу після покупки. У нас можна замовити ножі з різними параметрами довжини та ширини, що оптимально підходять для професіоналів та різьбярів-початківців. Також на сайті ви можете підібрати інші інструменти для карвінгу по дереву.
Часті питання про ножі по дереву
Які ножі підходять для різьблення по дереву
Для цього використовуються спеціалізовані моделі, які різняться за формою, розміром та призначенням. Основні види: ніж-косяк, ніж-прапорець, богородський, стандартний (силовий).
Як вибрати ніж для роботи з деревом
Вибір залежить від типу завдань, особливостей матеріалу та рівня вашої майстерності. Для грубої обробки підійдуть моделі з широким лезом та закругленим краєм. Для художнього різьблення краще використовувати варіанти з тонкою та гострою ріжучою частиною. Прямі екземпляри середнього розміру стануть у пригоді як для різьблення, так і для загальної роботи з деревиною. При підборі слід звернути увагу на матеріали леза і рукоятки, а також форму та розмір ріжучої частини.
Як правильно точити ножі для різьблення по дереву
Насамперед необхідно оцінити стан леза. Якщо воно лише трохи затупилося, вистачить легкого полірування. А за наявності яскраво виражених зазубрин або сколів знадобиться інтенсивніше заточування. Якщо у вас водяний камінь, замочіть його у воді на 10–15 хвилин перед використанням. Для масляного каменю нанесіть невелику кількість олії, щоб покращити ковзання та мінімізувати зношування.
Встановіть правильний кут заточування: зазвичай він становить 15–20 градусів. Переконайтеся, що лезо лежить на камені під обраним кутом. Проведіть лезо каменю від п'яти до кінчика, зберігаючи постійний кут. Рухи мають бути плавними. Наприкінці процедури можна скористатися дрібнозернистим каменем для доведення, а також пастою та шкіряним ременем для полірування. Це дозволить видалити дрібні задирки та зробить лезо дзеркально гладким.
Які матеріали ножів найкращі для роботи з м'яким деревом
М'яка деревина вимагає гострих і гнучких інструментів, але занадто високих вимог до міцності матеріалу немає. Високовуглецева сталь відмінно підходить для неї завдяки своїй гостроті та можливості швидко оновити ріжучу кромку. Для надто «вологих» порід гарним вибором буде ресорно-пружинна сталь 65Г.