Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Мій кошик

Стамески по дереву

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Стамеска – один із ключових інструментів у роботі з деревом. Без неї не обійтися при створенні пазів, поглиблень та декоративному різьбленні. Цей простий, але універсальний інструмент дозволяє майстру втілювати у життя найрізноманітніші проєкти.

 

Види та застосування

На нашому сайті представлений широкий асортимент, що дозволяє вибрати професійні стамески для конкретної роботи.

 

Плоскі.
Найпоширеніший тип, який використовується для базових операцій: зняття шару деревини, вирівнювання поверхні, створення пазів, обробка торців.

 

Кутові.
Мають V-подібне лезо, що підходить для тонкого різьблення, а також створення малюнків та візерунків.

 

Ударні.
Різновид стамесок із потовщеною рукояткою, призначеною для ударів по ній. Зручні для грубої обробки матеріалу та видалення великих обсягів деревини.

 

Напівкруглі.
Лезо має увігнуту форму, що дозволяє вирізати поглиблення та створювати декоративні елементи. Напівкругла стамеска оптимальна для фігурного різьблення та створення канавок.

Окрім інструментів власного виробництва ми пропонуємо вироби всесвітньо відомого чеського виробника Narex. Стамески Нарекс відрізняються високою міцністю та ергономічними рукоятками.

 

На що звернути увагу при виборі

Залежно від конкретного виду робіт вибирайте потрібну ширину леза. У нас можна придбати інструменти із шириною робочої частини від 2 мм до 52 мм:

  • вузькі (2-10 мм) – такі стамески для різьблення по дереву добре підходять для тонкої роботи та дрібного різьблення;
  • середні (12-20 мм) – універсальний варіант для більшості завдань;
  • широкі (25-52 мм) – використовуються для зняття великих шарів деревини та вирівнювання поверхонь.

 

Важливо брати до уваги особливості використання інструмента. Для ручної роботи підійдуть стандартні моделі. А ось якщо передбачаються ударні навантаження та використання киянки, то краще купити стамески для різьблення по дереву з посиленими ручками та потовщеними лезами. З метою посилення рукоятки наші ударні моделі також оснащені обмежувальними кільцями.

Досить значущим чинником є ​​гострота леза. При виробництві інструментів STRYI особлива увага приділяється правильній термообробці. Завдяки цьому вони служать довго та не потребують частого додаткового заточування в процесі роботи.

У деяких випадках вигідніше придбати не окремі моделі, а одразу набір стамесок по дереву різних типів та розмірів. Причому це стосується як початківців, так і професіоналів. Оскільки це дозволяє завжди мати необхідний інструмент під рукою та виконувати різноманітні завдання.

І останній важливий момент – довжина. Довгі типи стамесок для різьблення
зручні для грубої роботи, короткі – для детальної та точкової.

Хочете купити професійні стамески, але не можете знайти моделі під свої завдання? Завдяки наявності власного виробництва ми можемо виготовити їх на замовлення. Просто надайте креслення, а наші фахівці зроблять стамеску або різець відповідно до ваших індивідуальних побажань.

Всі наші вироби мають професійне заточення. Це означає, що коли ви купуєте стамески для токарного верстата по дереву з логотипом STRYI – ними можна користуватися відразу «з коробки». Бритвенна гострота дозволяє без проблем працювати як з м'якими, так і твердими породами дерева.

Ми є єдиним виробником, який надає довічну гарантію та безкоштовне сервісне обслуговування (реставрація, заточування). Це дозволяє нам пропонувати кращі стамески, термін експлуатації яких становить не менше 20 років.

 

Часті питання про стамески по дереву

 

Які види стамесок існують та чим вони відрізняються

Стамески розрізняються за формою леза, призначенням та особливостями конструкції. Кожен вид інструменту призначений для виконання певних завдань. Плоскі моделі мають пряме лезо з такої самої форми зрізом. У косих варіантів лезо скошене під кутом (зазвичай 45 градусів). Вони оптимальні для роботи у важкодоступних місцях, точної обробки кутів та створення з'єднань. Напівкруглі екземпляри мають увігнуте лезо з профілем у вигляді півкола. Використовуються для фігурного різьблення та обробки округлих поверхонь. У кутових стамесок форма леза V-подібна. З її допомогою зручно створювати чіткі лінії, поглиблення та декоративні візерунки. Ударні інструменти (долота) оснащуються широким і товстим лезом, а також посиленою ручкою, здатною витримувати удари киянкою.


Як вибрати стамеску для роботи з деревом

Для початку визначтеся з її типом (формою) виходячи із запланованого застосування. Річ у тому, що для різних завдань (зняття шарів, обробка кутів, створення заглиблень, дрібне різьблення) використовуються різні інструменти. Зверніть увагу на матеріал леза. Оскільки, наприклад, високовуглецева сталь схильна до корозії, а нержавіюча – швидше тупиться. Також потрібно враховувати твердість дерева, яке планується обробляти. Важливе значення має ширина леза: вузьке буде зручним для дрібної обробки, а широке для роботи з великими поверхнями.


Чим стамеска відрізняється від долота

Основна відмінність полягає у способі застосування. По долоту завдають удари, тому його рукоятка має посилену конструкцію.


Як доглядати стамески, щоб вони прослужили довше

Регулярно заточуйте лезо (або робіть це з появою перших ознак затуплення). Зберігайте інструмент у спеціальному чохлі, футлярі або ящику з м'якими перегородками. При частій експлуатації можна використовувати магнітний тримач. Після кожного робочого сеансу, для захисту від іржі, протирайте інструмент сухою тканиною, особливо якщо він контактував з вологою деревиною. Також краще уникати зберігання у приміщенні з високою вологістю та обробляти металеві поверхні спеціальним антикорозійним складом. Не зайвим буде приділити увагу дерев'яній ручці. Для запобігання розсихання та появі тріщин періодично обробляйте її лляною олією.


Чи можна використовувати стамески для м'яких порід дерева

Так, ними можна користуватися для обробки сосни, липи, ялини, тополі чи вільхи. Однак для роботи з м'якими породами важливо брати до уваги деякі особливості. Так, потрібно регулярно заточувати лезо, яке може затупитися швидше, ніж звичайно через вплив смоли та волокнисту структуру. Працювати рекомендується плавно та акуратно, оскільки м'яке дерево може деформуватися при сильному навантаженні.

Вгору